Obsługa przedsiębiorców

Mamy świadomość, że prowadzenie działalności gospodarczej może nastręczać właścicielom spółek licznych trudności. Jak wynika z raportu „Warunki prowadzenia firm w Polsce 2017” przygotowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców aż 61 proc. badanych, jako jedną z największych przeszkód w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce podaje nadmiar obowiązków biurokratycznych, a bezpośrednio na urzędy, rejestry i urzędników wskazuje niemal 40 proc. z nich.

Wychodzimy z założenia, że przy podejmowaniu decyzji, szczególnie tych o podwyższonym ryzyku, świadomy przedsiębiorca powinien korzystać z pomocy profesjonalistów. Nauczeni doświadczeniem naszych Klientów wiemy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego też oferujemy atrakcyjne warunki współpracy, aby obsługa prawna firm, nawet na początku prowadzenia działalności, nie stanowiła nadmiernego obciążenia finansowego dla przedsiębiorcy.

Nasza kancelaria adwokacka gwarantuje obsługę prawną firmy na każdym etapie prowadzonej działalności, zarówno dla nowych przedsiębiorców, jak również dla podmiotów gospodarczych o ugruntowanej pozycji na rynku. Zajmiemy się przygotowaniem bądź wsparciem w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów, przedstawimy aspekty prawne związane z każdą planowaną bądź dokonywaną czynnością w firmie (fuzje, likwidacje, podejmowanie współpracy handlowej), zarówno dotyczącą środowiska wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Ponadto dokonujemy rejestracji w odpowiednich urzędach, a także w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Prowadzona obsługa prawna przedsiębiorców wspierana jest również przez kancelarię notarialną, dzięki czemu oferujemy szybki i prawidłowy sposób załatwienia firmowych spraw, związanych z działalnością spółki. W sytuacjach problemów z dłużnikami, nawiązujemy także współpracę z kancelarią komorniczą, która umożliwia odzyskanie wierzytelności.

Do usług świadczonych w ramach obsługi prawnej wchodzi między innymi:
– bieżące doradztwo w ramach prowadzonej działalności,
– opiniowanie umów oraz kontraktów handlowych,
– sporządzanie analiz, w tym badanie stanu prawnego spółek lub przedsiębiorstw (due diligence),
– windykacja należności,
– rejestracja spółek oraz zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym,
– prowadzenie spraw sądowych oraz egzekucyjnych,
– reprezentacja klientów w sprawach dotyczących działalności firmy we wszystkich instancjach sądu,
– restrukturyzacja spółek,
– prowadzenie spraw pracowniczych,
– likwidacja spółki i prowadzenie postępowania upadłościowego.

W przypadku zainteresowania ofertą obsługi firmy przez naszą kancelarię prosimy o kontakt w celu dokonania bezpłatnej wyceny.