Obsługa prawna spółek

Obsługa prawna spółek to temat kolejnego artykułu na naszym blogu. Ciągłe zmiany w prawie nie ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenia działalności w Polsce. Zabezpieczenie interesów spółki na wczesnym etapie działalności gospodarczej pomaga uniknąć wielu problemów i niepotrzebnych kosztów. 

Stała obsługa prawna spółek staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez wielu przedsiębiorców. W tym artykule omówimy dlaczego warto skorzystać ze stałej obsługi prawnej i jakie korzyści są z tym związane.

Obsługa prawna spółek – dlaczego warto skorzystać?

Spółki prawa handlowego często decydują się na obsługę prawną z uwagi na liczne obowiązki nakładane na te pomioty przez obowiązujące przepisy. Każda zmiana umowy spółki czy też wszelkie przekształcenia podmiotów gospodarczych muszą być zgłaszane w krajowym rejestrze sądowym. Decydując się na profesjonalną obsługę prawną pozwalamy spółkom skupić się na prowadzeniu biznesu a sami zajmujemy się wszelkimi formalnościami prawnymi

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej niejednokrotnie będziemy musieli podpisywać umowy z kontrahentami. Z naszej praktyki wynika, że zdecydowanie tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zlecenie analizy umów gospodarczych przed ich podpisaniem niż zgłoszenie się do prawnika, gdy już wystąpią problemy z umową. Bieżące doradztwo prawne to zatem nie tylko zapewnienie większego bezpieczeństwa zawieranych transakcji, ale również oszczędność kosztów na doradztwo prawne.

Obsługa prawna firm Warszawa

Stałą obsługę prawną oferujemy dla firm mających siedzibę nie tylko w Warszawie ale również w całej Polsce. W Warszawie znajduje się nasze biuro oferujące kompleksową obsługę prawną spółek prawa handlowego jak i podmiotów gospodarczych wpisanych do CEIDG. 

Obsługa spółek jak i przedsiębiorców indywidualnych odbywa się na tych samych zasadach. To klient decyduje ile godzin doradztwa prawnego potrzebuje w miesiącu. Nasi prawnicy z kolei przygotują ofertę dostosowaną do potrzeb danego klienta.

Stałą obsługę prawną oferujemy dla klientów z Warszawy i spoza stolicy. Dodatkowo nasza kancelaria prawna współpracuje z adwokatami i radcami prawnymi w różnych miastach w Polsce takich jak Kraków, Poznań, Łódź i Gdańsk. Dla naszych klientów dobieramy optymalne rozwiązania wspierając rozwój ich biznesu i oferując doradztwo prawne dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Obsługa prawna firmy zakres usług

Nasza obsługa prawna świadczona jest przez doświadczonych prawników z poszczególnych dziedzin prawa. Zapewniamy wsparcie prawne na każdym etapie działalności. Obsługa prawna oferowana przez naszą kancelarię adwokacką zalecana jest zarówno dla początkujących przedsiębiorców jak i dla firm z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

W ramach bieżącego doradztwa prawnego nasi prawnicy podejmują działania mające na celu minimalizację ryzyk związanych z prowadzoną działalność gospodarczą. Nasza kancelaria prawna świadczy pomoc prawną w następujących dziedzinach i zagadnieniach:

 • przygotowywanie umów gospodarczych i pomoc w negocjacjach handlowych
 • prowadzenie negocjacji z kontrahentami, dłużnikami czy związkami zawodowymi w oparciu o przepisy prawa pracy
 • obsługa walnych zgromadzeń w spółkach akcyjnych
 • obsługa prawna zgromadzeń wspólników w spółkach z o.o.
 • reprezentacja w postępowaniach sądowych i postępowaniach administracyjnych
 • przeprowadzenie procesu likwidacji spółek prawa handlowego
 • sporządzanie umów i regulaminów wynagradzania
 • rejestracja spółek i dokonywanie zmian w krajowym rejestrze sądowym
 • bieżące doradztwo prawne w tym sporządzanie opinii i analiz prawnych
 • obsługa w zakresie fuzji i przejęć
 • przeprowadzanie badań prawnych i sporządzenie raportów (legal due diligence)
 • reprezentacja w sporach sądowych w tym przed sądem najwyższym

Doradztwo prawne dla spółek – rejestracja spółki w KRS

Nasza kancelaria prawna specjalizuje się w kompleksowej obsłudze spółek prawa handlowego. Zespół prawników dba nie tylko o zabezpieczenie bieżących transakcji klientów, ale świadczy także pomoc w sprawach związanych z rejestracją spółki w krajowym rejestrze sądowym (KRS). 

Przygotowujemy umowę spółki, dokumenty wymagane do zarejestrowania spółki oraz wniosek o wpis. Pomagamy także z wpisem spółki do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).

Doradztwo dla spółek – zmiany w krajowym rejestrze sądowym (KRS)

Doradzamy klientom jak szybko – i co najważniejsze skutecznie – przeprowadzić zmiany w KRSie. Nasi prawnicy przygotowują dokumenty do zgłoszenia zmian do sądu rejestrowego. W zakres usług dotyczących obsługi prawnej zmian w KRS wchodzi m.in przygotowywanie dokumentów i wniosków zmianowych takich jak:

 • zmiany w organach spółek, w tym zmiana zarządu, zmiana członków rady nadzorczej, komisji rewizyjnej
 • zmiana wspólników (sprzedaż udziałów, darowizna udziałów w spółce)
 • podwyższenie i obniżenie kapitału zakładowego
 • zakładanie spółek 
 • przygotowywanie uchwał dla zgromadzenia wspólników
 • przygotowywanie umów sprzedaży udziałów.

To oczywiście tylko niektóre z usług jakie nasza kancelaria adwokacka świadczy dla spółek. Aby poznać pełną ofertę skontaktuj się z nami. Nasi prawnicy przedstawią ofertę dla podmiotów gospodarczych z Twojej branży i dostosują ją do Twoich potrzeb.

Obsługa prawna spółek cena

Cena obsługi prawnej spółek zależna jest od liczby wykupionych godzin doradztwa prawnego. O liczbie godzin decyduje klient a adwokat lub radca prawny zajmujący się obsługą podmiotów gospodarczych sugeruje ile godzin miesięcznie powinno wystarczyć. 

W przypadku spółek rozpoczynających działalność gospodarczą ciężko jest klientom określić liczbę potrzebnych godzin doradztwa prawnego. W takich sytuacjach staramy się pomóc analizując podejmowane przez spółkę decyzje i badając plany biznesowe na najbliższe miesiące działalności.

Nasza kancelaria adwokacka przygotowała trzy przykładowe pakiety dla małych i średnich firm zastanawiających się nad obsługą prawną spółek i działalności gospodarczych. Poniższe wyliczenia mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. 

obsługa prawna spółek cennik

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ceny za obsługę prawną Twojej spółki skontaktuj się z nami. Wyślij wiadomość na [email protected] lub zadzwoń pod numer tel. 22 114 52 36. Nasz adwokat lub radca prawny przygotuję ofertę dostosowaną do potrzeb Twojej firmy.

Doradztwo prawne dla firm 

Prowadzimy bieżące doradztwo prawne dla firm. Prawnicy naszej kancelarii adwokackiej doradzają zarówno online przygotowując opinie prawne i analizując umowy jak również osobiście prowadząc konsultacje prawne w biurze w Warszawie po wcześniejszym umówieniu wizyty. 

Obsługujemy spółki prawa handlowego i nie tylko. Prowadzimy doradztwo prawne dla spółek kapitałowych tj. spółek z o.o. oraz spółek akcyjnych. Zapewniamy także doradztwo prawne związane z funkcjonowaniem spółek osobowych takich jak spółki jawne, spółki partnerskie, spółki komandytowe, spółki komandytowo-akcyjne.

Doradztwo prawne dla spółek przydatne linki 

W codziennej pracy obsługując spółki korzystamy z wielu rejestrów oraz serwisów ułatwiających naszą pracę. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych serwisów.

Portal Rejestrów Sądowych https://prs.ms.gov.pl/krs – Za jego pomocą zarejestrujemy spółkę oraz załatwimy sprawy związane ze zmianami w KRS.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych https://www.podatki.gov.pl/crbr/  m.in każda spółka z o.o. musi zostać wpisana do rejestru CRBR. Nie warto zwlekać z wpisem i jego aktualizacją! Za brak wisu grożą bowiem kary. 

Biała lista podatników – https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka – Jest to wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. Sprawdzimy tutaj m.in czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT i czy jego rachunek bankowy wskazany na fakturze znajduje się na białej liście.

Podpisanie sprawozdania finansowego – https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany – za pomocą tej platformy członkowie zarządu mogą bezpłatnie podpisać sprawozdanie finansowe spółki za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

obsługa prawna spółek

Obsługa prawna spółki z o.o. dlaczego my?

Obsługa spółek i obsługa prawna firm to nasza specjalizacja. Nasi klienci cenią nas za solidność, terminowość oraz dokładność. Wiemy, że zapewniając kompleksowe usługi ułatwiamy prowadzenie biznesu. 

Szeroko pojęte prawo gospodarcze w tym prawo umów to dziedzina w której najczęściej pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu problemów. Zmiany w KRS przeprowadzane w oparciu o prawo spółek handlowych w tym reprezentacja wspólników na zgromadzeniach wspólników to także częste usługi, które świadczymy na rzecz spółek. 

Dla klientów z branży IT świadczymy z kolei usługi w zakresie prawa nowych technologii i prawa umów. Analizujemy kontrakty i przygotowujemy dokumentację do świadczenia usług IT. W przypadku pytań lub chęci uzyskania wyceny kliknij tutaj.