Obsługa prawna spółek

Obsługa prawna spółek Warszawa to nasza główna specjalizacja. Jako prawnicy mający na co dzień do czynienia z problemami prawnymi przedsiębiorców wiemy jak ważna jest stała pomoc adwokata w bieżących sprawach związanych z prowadzeniem firmy. Prowadząc obsługę prawną Twojej spółki skupiamy się na tym, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twoje interesy i zapewnić bezpieczeństwo prawne.


Obsługa prawna spółek

Stała pomoc prawna dla firmy

Ciągłe zmiany w prawie nie ułatwiają przedsiębiorcom prowadzenia działalności w Polsce. Zabezpieczenie interesów spółki na wczesnym etapie działalności gospodarczej pomaga uniknąć wielu problemów i niepotrzebnych kosztów. Stała pomoc prawna dla firmy staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez wielu przedsiębiorców. W tym artykule omówimy dlaczego warto skorzystać ze stałej obsługi prawnej i jakie korzyści są z tym związane.

Naszą stałą pomoc prawną oferujemy zarówno lokalnie – dla przedsiębiorców mających siedzibę w Warszawie, jak również dla firm mających siedzibę na terenie całej Polski. Oferujemy także usługi dla podmiotów mających siedzibę poza granicami Polski, które potrzebują wsparcia prawnego w swojej działalności na rynku polskim.

Obsługa prawna spółek – dlaczego warto skorzystać?

Spółki prawa handlowego często decydują się na obsługę prawną z uwagi na liczne obowiązki nakładane na te pomioty przez obowiązujące przepisy. Każda zmiana umowy spółki czy też wszelkie przekształcenia podmiotów gospodarczych muszą być zgłaszane w krajowym rejestrze sądowym. Decydując się na profesjonalną obsługę prawną pozwalamy spółkom skupić się na prowadzeniu biznesu a sami zajmujemy się wszelkimi formalnościami prawnymi

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej niejednokrotnie będziemy musieli podpisywać umowy z kontrahentami. Z naszej praktyki wynika, że zdecydowanie tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zlecenie analizy umów gospodarczych przed ich podpisaniem niż zgłoszenie się do prawnika, gdy już wystąpią problemy z umową. Bieżące doradztwo prawne to zatem nie tylko zapewnienie większego bezpieczeństwa zawieranych transakcji, ale również oszczędność kosztów na doradztwo prawne.

Oferta obsługi prawnej spółek Warszawa

Nasza oferta stałej obsługi prawnej firmy jest w szczególności skierowana do małych i średnich firm, które nie zatrudniają na stałe prawników lub nie mają działu prawnego w firmie. Nasza kancelaria adwokacka w Warszawie doradza zarówno przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą, jak również spółkom prawa handlowego (np. spółki z o.o. lub S.A.).

Obsługa prawna korporacji

Stałą obsługę prawną korporacji oferujemy dla spółek mających siedzibę nie tylko w Warszawie ale również w całej Polsce. W Warszawie znajduje się nasze biuro oferujące kompleksową obsługę prawną korporacji jak i podmiotów gospodarczych wpisanych do CEIDG. 

Obsługa spółek jak i przedsiębiorców indywidualnych odbywa się na tych samych zasadach. To klient decyduje ile godzin doradztwa prawnego potrzebuje w miesiącu. Nasi prawnicy z kolei przygotują ofertę dostosowaną do potrzeb danego klienta.

Stałą obsługę prawną korporacji oferujemy dla klientów z Warszawy i spoza stolicy. Dodatkowo nasza kancelaria prawna współpracuje z adwokatami i radcami prawnymi w różnych miastach w Polsce takich jak Kraków, Poznań, Łódź i Gdańsk. Dla naszych klientów dobieramy optymalne rozwiązania wspierając rozwój ich biznesu i oferując doradztwo prawne dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Jedną z grup klientów kancelarii, korzystających ze stałej obsługi prawnej spółek są przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Obsługując przedsiębiorców skupiamy się na bieżącej pomocy prawnej w sprawach pojawiających się w związku z prowadzoną działalnością. Udzielamy porad prawnych, opiniujemy umowy, doradzamy najbezpieczniejsze rozwiązania danego problemu, sporządzamy wezwania do zapłaty oraz pomagamy w sprawach pracowniczych – wszystko w zależności od potrzeb Twojej firmy.

Obsługa prawna spółek Kancelaria Adwokacka DMS Legal

Niewątpliwie najwięcej klientów naszej kancelarii, którzy korzystają ze stałej obsługi prawnej, prowadzi działalność w formie spółki z o.o. Wynika to zapewne ze specyfiki prowadzonej działalności, gdyż podczas bieżącego doradztwa prawnego, oprócz problemów związanych z prowadzeniem działalności, pojawiają się także sprawy związane ze sprawozdawczością spółki oraz dokonywanych zmian w spółce (zmiany wspólników, zmiany zarządu) i obowiązków prawnych z tym związanych. Naszym klientom pomagamy spełnić te obowiązki, aby ani spółka ani jej zarząd nie został narażony na odpowiedzialność z tego tytułu.


Obsługa prawna spółek warszawa

Obsługa prawna firmy zakres usług

Nasza obsługa prawna świadczona jest przez doświadczonych prawników z poszczególnych dziedzin prawa. Zapewniamy wsparcie prawne na każdym etapie działalności. Obsługa prawna oferowana przez naszą kancelarię adwokacką zalecana jest zarówno dla początkujących przedsiębiorców jak i dla firm z wieloletnim doświadczeniem na rynku.

W ramach bieżącego doradztwa prawnego nasi prawnicy podejmują działania mające na celu minimalizację ryzyk związanych z prowadzoną działalność gospodarczą. Nasza kancelaria prawna świadczy pomoc prawną w następujących dziedzinach i zagadnieniach:

 • przygotowywanie umów gospodarczych i pomoc w negocjacjach handlowych
 • prowadzenie negocjacji z kontrahentami, dłużnikami czy związkami zawodowymi w oparciu o przepisy prawa pracy
 • obsługa walnych zgromadzeń w spółkach akcyjnych
 • obsługa prawna zgromadzeń wspólników w spółkach z o.o.
 • reprezentacja w postępowaniach sądowych i postępowaniach administracyjnych
 • przeprowadzenie procesu likwidacji spółek prawa handlowego
 • sporządzanie umów i regulaminów wynagradzania
 • rejestracja spółek i dokonywanie zmian w krajowym rejestrze sądowym
 • bieżące doradztwo prawne w tym sporządzanie opinii i analiz prawnych
 • obsługa w zakresie fuzji i przejęć
 • przeprowadzanie badań prawnych i sporządzenie raportów (legal due diligence)
 • reprezentacja w sporach sądowych w tym przed sądem najwyższym

Jaką pomoc otrzymujesz korzystając z obsługi prawnej spółki?

Korzystając ze stałej pomocy naszego prawnika zapewniamy Ci kompleksowe wsparcie prawne w prowadzonej działalności. Przed rozpoczęciem współpracy badamy jakiego wsparcia prawnego potrzebuje Twoja spółka. Staramy się jak najlepiej dopasować ofertę stałej współpracy prawnej do Twoich oczekiwań. Podpisując z nami umowę na stałą współpracę prawną masz gwarancję, że Twój problem prawny zostanie fachowo rozwiązany. Nasza kancelaria adwokacka w Warszawie oferuje Twojej spółce m.in.:

– udzielanie porad prawnych w ramach bieżących problemów prawnych;

– sporządzanie opinii prawnych oraz analiz;

– sporządzanie umów i kontraktów handlowych;

– analiza umów i kontaktów handlowych;

– windykacja należności (zarówno na etapie przedsądowym poprzez kierowanie wezwań do zapłaty jak również przed sądem po złożeniu pozwu o zapłatę);

– reprezentacja przedsiębiorcy przed organami administracji publicznej (nasz adwokat lub radca prawny będzie reprezentował Twoją firmę przed urzędem skarbowym lub urzędem miasta);

– dokonywanie zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym (nasi prawnicy przygotują odpowiednie dokumenty do dokonania sprzedaży udziałów w spółce, zmiany zarządu czy zmiany umowy spółki);

– reprezentacja przedsiębiorcy przed sądem;

– prowadzenie spraw pracowniczych.

Każdy przedsiębiorca ma inne oczekiwania co współpracy z naszymi prawnikami, dlatego też ofertę stałej obsługi prawnej dopasowujemy pod kątem prowadzonej działalności oraz głównych problemów z którymi klient się spotyka.


Obsługa prawna spółek Warszawa zakres

Nasi prawnicy – adwokaci oraz radcowie prawni – pomogą Ci zarówno w bieżących sprawach jak i skomplikowanych projektach wymagających zaangażowania prawników różnych specjalizacji. Nasza kancelaria adwokacka współpracuje zarówno z tłumaczami, komornikami sądowymi oraz notariuszami, co pozwala na zapewnienie kompleksowej obsługi prawnej Twojej spółki, oferując jednocześnie konkurencyjne stawki. Dla naszych klientów świadczymy doradztwo m.in. w zakresie:

– prawa cywilnego;

– prawa pracy;

– prawa gospodarczego i handlowego;

– prawa podatkowego;

– prawa administracyjnego;

– prawa karnego i karno-skarbowego;

– prawa własności intelektualnej;

– ochrony danych osobowych w tym RODO.

Obsługa korporacyjna spółek dlaczego warto 

Niewątpliwą zaletą posiadania stałej obsługi korporacyjnej spółek jest to, że klient ponosi niższy koszt obsługi za godzinę pracy adwokata, niż ma to miejsce podczas jednorazowego zlecania danej sprawy i nieregularnej współpracy. 

Stała obsługa korporacyjna spółek to nie tlyko niższe koszty obsługi prawnej. Kolejnym plusem stałej współpracy jest fakt, że adwokat lub radca prawny, który zajmuje się obsługą prawną Twojej firmy ma szeroką wiedzę na temat prowadzonej przez Ciebie działalności. Obsługa korporacyjna spółek to nasza specjalność. Wiemy z jakimi problemami boryka się Twoja spółka i w związku z tym jesteśmy w stanie wypracować dla Ciebie rozwiązanie problemu w krótszym czasie niż miałoby to miejsce w przypadku braku stałej współpracy. 

Obsługa prawna spółek Warszawa – koszt 

Koszt stałej obsługi prawnej zależny jest od wybranego przez klienta sposobu rozliczenia. W zależności od wyboru klienta koszt obsługi może być ustalony w oparciu o stawkę godzinową lub zlecenia sprawy do prowadzenia. Koszt obsługi prawnej zależny jest także od zakresu świadczonych usług prawnych i czasochłonności podjętych przez adwokata czynności.

Adwokat w spółce z oo sposoby rozliczeń 

Podczas pracy z przedsiębiorcami wypracowaliśmy kilka modeli rozliczeń dopasowanych od potrzeb klienta. Poniżej prezentujemy sposoby rozliczeń usług prawnych w ramach stałej współpracy. Adwokat w spółce z oo pozwane nie tylko skrócić czas konieczny na wykonanie zlecenia ale także ogranicza możliwość popełnienia błędów związanych z prowadzeniem działalności.

Abonament prawny – klient wybierając abonament prawny decyduje się na wykupienie danej ilości godzin, którą może wykorzystać w ramach miesiąca. Ilość godzin w ramach abonamentu ustalana jest w porozumieniu z klientem po poznaniu jego zapotrzebowania na usługi prawne. Zaletą tego sposobu rozliczenia niższy koszt stawki godzinowej niż w przypadku współpracy bez wykupienia Abonamentu prawnego. Współpraca z klientem odbywa się w oparciu o umowę o stałą obsługę prawną. Wariant ten jest najczęściej wybierany przez przedsiębiorców.

Rozliczenie godzinowe – w tym modelu rozliczenia koszt obsługi prawnej zależny jest od ilości wykorzystanych godzin. Adwokat ustala z klientem stawkę za godzinę pracy. Klient wysyła zlecenie wykonania danej usługi na adres mailowy kancelarii a następnie nasz prawnik po uzyskaniu akceptacji wstępnych kosztów przez klienta przystępuje do jej wykonania.

Rozliczenie zadaniowe – klient decydując się na ten model rozliczenia zleca adwokatowi wykonanie danej usługi w sposób kompleksowy. Najczęściej stosowany przy sprawach sądowych. Klient z góry wie, ile będzie kosztować reprezentacja w danej sprawie i jakie koszty są z tą usługą związane.

Adwokat w spółce z oo który stale współpracuje ze spółką, zapewni komfort prowadzenia bieżących interesów i zabezpieczy spółkę pod względem prawnym. Skorzystaj z obsługi korporacyjnej dla firm i zapewnij sobie bezpieczeństwo prawne. 

Obsługa prawna spółek cena

Cena obsługi prawnej spółek zależna jest od liczby wykupionych godzin doradztwa prawnego. O liczbie godzin decyduje klient a adwokat lub radca prawny zajmujący się obsługą podmiotów gospodarczych sugeruje ile godzin miesięcznie powinno wystarczyć. 

W przypadku spółek rozpoczynających działalność gospodarczą ciężko jest klientom określić liczbę potrzebnych godzin doradztwa prawnego. W takich sytuacjach staramy się pomóc analizując podejmowane przez spółkę decyzje i badając plany biznesowe na najbliższe miesiące działalności.

Nasza kancelaria adwokacka przygotowała trzy przykładowe pakiety dla małych i średnich firm zastanawiających się nad obsługą prawną spółek i działalności gospodarczych. Poniższe wyliczenia mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. 

obsługa prawna spółek cena

Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ceny za obsługę prawną Twojej spółki skontaktuj się z nami. Wyślij wiadomość na [email protected] lub zadzwoń pod numer tel:221145236. Nasz adwokat lub radca prawny przygotuję ofertę dostosowaną do potrzeb Twojej firmy.

Obsługa prawna spółek Kancelaria Adwokacka DMS Legal Warszawa (adwokat, radca prawny) 

Korzystając z obsługi prawnej naszej kancelarii – Kancelaria Adwokacka DMS Legal Warszawa masz pewność, że sprawy Twojej firmy są rękach profesjonalistów. Współpracujemy jedynie z adwokatami i radcami prawnymi, którzy posiadają doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Współpraca z naszym adwokatem w ramach stałej obsługi prawnej zapewni Ci bezpieczeństwo prawne i ochronę na wysokim poziomie.


Obsługa prawna spółek Warszawa przez naszą kancelarię adwokacką w Warszawie 

Podczas świadczenia usług prawnych dla naszych klientów dokładamy starań, aby klient był w pełni świadomy jakie czynności podejmujemy w jego sprawie oraz jakie są koszty związane są z obsługą prawną firmy.

Działamy transparentnie – naszym priorytetem jest rzetelność i dokładność w rozliczeniach z klientem. Nasi prawnicy w jasny sposób przedstawiają koszty związane z obsługą prawną oraz kosztami dodatkowymi takimi tak koszty opłat sądowych, koszty tłumaczenia dokumentów czy opłat skarbowych.

Oferujemy konkurencyjne ceny – mamy świadomość, że rynek prawniczy stale się zmienia. Staramy się dostosować ofertę tak, aby była przystępna dla przeciętnego przedsiębiorcy, oferując konkurencyjne stawki za obsługę prawną.

Jesteśmy elastyczni – oferujemy różne modele rozliczeń. Proponujemy współpracę z adwokatem lub radcą prawnym bez konieczności wykupienia określonej ilości godzin do wykorzystania w danym miesiącu. Jesteśmy także otwarci na wszelkie sugestie ze strony klienta starając się sprostać jego oczekiwaniom.

Prawna obsługa korporacja – cennik

Aby poznać stawki za stałą obsługę korporacyjną firmy i cennik usług świadczonych przez naszą kancelarię w Warszawie zapraszamy do niezobowiązującego kontaktu –[email protected] lub pod numerem tel: 221145236. Przygotujemy ofertę dostosowaną do Twoich oczekiwań i przedstawimy koszty z tym związane. Skontaktuj się z naszymi prawnikami w celu uzyskania wyceny. Prawna obsługa korporacyjna nie tylko pozwala obniżyć koszty obsługi prawnej ale także przyspiesza prace firmy poprzez możliwość delegowania części zadań na zewnątrz organizacji.

Prawna obsługa korporacyjna przydatne linki  

W codziennej pracy obsługując spółki korzystamy z wielu rejestrów oraz serwisów ułatwiających naszą pracę. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych serwisów.

Portal Rejestrów Sądowych https://prs.ms.gov.pl/krs – Za jego pomocą zarejestrujemy spółkę oraz załatwimy sprawy związane ze zmianami w KRS.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych https://www.podatki.gov.pl/crbr/  m.in każda spółka z o.o. musi zostać wpisana do rejestru CRBR. Nie warto zwlekać z wpisem i jego aktualizacją! Za brak wisu grożą bowiem kary. 

Biała lista podatników – https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka – Jest to wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. Sprawdzimy tutaj m.in czy nasz kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT i czy jego rachunek bankowy wskazany na fakturze znajduje się na białej liście.

Podpisanie sprawozdania finansowego – https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany – za pomocą tej platformy członkowie zarządu mogą bezpłatnie podpisać sprawozdanie finansowe spółki za pomocą profilu zaufanego ePUAP.

Obsługa prawna spółki z o.o. dlaczego my?

Obsługa spółek i obsługa prawna firm to nasza specjalizacja. Nasi klienci cenią nas za solidność, terminowość oraz dokładność. Wiemy, że zapewniając kompleksowe usługi ułatwiamy prowadzenie biznesu. 

Szeroko pojęte prawo gospodarcze w tym prawo umów to dziedzina w której najczęściej pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu problemów. Zmiany w KRS przeprowadzane w oparciu o prawo spółek handlowych w tym reprezentacja wspólników na zgromadzeniach wspólników to także częste usługi, które świadczymy na rzecz spółek. 

Dla klientów z branży IT świadczymy z kolei usługi w zakresie prawa nowych technologii i prawa umów. Analizujemy kontrakty i przygotowujemy dokumentację do świadczenia usług IT. W przypadku pytań lub chęci uzyskania wyceny kliknij tutaj.