ZADZWOŃ 505 079 355

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. – pomoc prawna

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. wiąże się z obowiązkiem złożenia wniosku o wpis zmian do KRSu. Jeśli szukasz pomocy prawnej przy sprzedaży udziałów w spółce, przygotowania umowy sprzedaży udziałów lub potrzebujesz sprawdzenia poprawności przygotowanych dokumentów zapraszamy do kontaktu.

Pomagamy zarówno w przygotowaniu dokumentów związanych ze zmianą wspólników w spółce jak i przygotujemy odpowiednie dokumenty do zgłoszenia wraz z wnioskiem. Oczywiście świadczymy pomoc prawną także w innych sprawach związanych z Krajowym Rejestrem Sądowym. 

Cały proces załatwimy on-line! Skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej wyceny: [email protected], tel. 505 079 355

Poniżej zamieszkamy kilka informacji na temat zgłoszenia sprzedaży udziałów w spółce z o.o. do KRSu. Dowiedz się także o najważniejszych obowiązkach związanych ze zmianą wspólnika w spółce z o.o.

Forma sprzedaży udziałów w spółce z o.o.

Forma sprzedaży udziałów zależna jest od tego czy spółka została zarejestrowana przez Internet (system S24) czy też została założona w formie pisemnej u notariusza. Zasadniczo wyróżniamy dwie formy sprzedaży udziałów w spółce:

  • w formie elektronicznej – stosowaną przy spółkach założonych przez Internet lub
  • w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi – w przypadku spółek założonych u notariusza. 
Sprzedaż udziałów KRS

Termin na zgłoszenie zmiany wspólnika do KRS

Zmiany dotyczące sprzedaży udziałów powinny być zgłoszone do KRSu w terminie 7 dni od zawarcia umowy. Przekroczenie tego terminu może wiązać się z konsekwencjami, jednak Sąd rejestrowy niezbyt często wszczyna procedurę przymuszającą do zaktualizowania wpisu w tak krótkim terminie.  Nie rekomendujemy jednak zwlekanie z wpisem zmian wspólników. Jak najszybsze złożenie wniosku o zmianę danych wspólników może uchronić przed nałożeniem przez Sąd grzywny.

Sprzedaż udziałów – wniosek o wpis zmian 

Wniosek o wpis zmiany wspólników składamy elektronicznie za pośrednictwem portalu rejestrów sądowych. Zmiany zgłasza zarząd spółki lub pełnomocnik (np. adwokat lub radca prawny) występujący w imieniu spółki.

Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. – pomoc prawna

Wiemy, że procedury związane ze sprzedażą udziałów mogą przysporzyć problemów. Dbamy zatem o zabezpieczenie interesów naszych Klientów doradzając zarówno przed przystąpieniem do transakcji jak i pomagamy w przygotowaniu dokumentów zmianowych do KRSu.

Usługi prawne oferujemy na terenie całego kraju. Nasz zespół adwokatów i radców prawnych udzieli Ci niezbędnych wyjaśnień. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej wyceny! [email protected], tel. 505 079 355