ZADZWOŃ 505 079 355

zwrot wniosku KRS – pomoc przy zmianach KRS

Zwrot wniosku KRS w spółce z o.o. wiąże się z obowiązkiem uzupełnienia popełnionych błędów. Jeśli szukasz pomocy prawnej przy odmowie wpisu do KRS lub otrzymałeś zwrot wniosku zapraszamy do kontaktu. Pomagamy uzupełnić brakujące dokumenty i poprawiamy wnioski zmianowe. Oczywiście świadczymy pomoc prawną także w innych sprawach związanych z Krajowym Rejestrem Sądowym. 

Cały proces załatwimy on-line! Skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej wyceny: [email protected], tel. 505 079 355

Poniżej zamieszczamy kilka podstawowych informacji i o często występujących problemach z wpisem do KRSu.

Wniosek o wpis do KRS

Wnioski o wpis lub zmianę do KRS składamy wyłącznie w formie elektronicznej. Co za tym idzie, spółki nie mogą już składać wniosków o zmianę danych w rejestrze w formie papierowej. Złożenie wniosku odbywa się za pośrednictwem Portalu Rejestrów Sądowych. W przypadku spółek założonych przez Internet (s24) mamy możliwość zgłoszenia niektórych zmian w formie elektronicznej przy pomocy systemu dostępnego na stronie https://ekrs.ms.gov.pl/s24/.

zwrot wniosku KRS - pomoc przy zmianach KRS

Zarządzenie o zwrocie wniosku

Jeżeli złożony wniosek nie spełnia wymogów formalnych polega on zwróceniu, bez wzywania do uzupełnienia jego braków. Oznacza to, że Sąd wyda zarządzenie o zwrocie wniosku. Zwrot wniosku nastąpi, jeśli wniosek:
– nie został złożony na wymaganym formularzu;
– został nieopłacony lub opłata nie została uiszczona we właściwej wysokości;
– nie został prawidłowo wypełniony.

W zarządzeniu Sąd powinien wskazać powody zwrotu wniosku. Sąd powinien zaznaczyć co doprowadziło do zwrotu wniosku. Zwrot wniosku nie oznacza jednak, że nie mamy już możliwości uzyskania wpisu do rejestru. W przypadku otrzymania zarządzenia o zwrocie wniosku mamy możliwość złożenia ponownego, prawidłowo wypełnionego wniosku. Jeśli wniosek nie będzie zawierał braków (skorygowaliśmy wszystkie braki wskazane w treści zarządzenia) wywoła on skutek od daty pierwotnego jego wniesienia. Warunkiem, który należy spełnić jest ponowne złożenie wniosku w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o zwrocie wniosku.

Odmowa wpisu, zwrot wniosku do KRS – pomoc prawna

Wiemy, że procedury związane z wpisem zmian do KRS mogą przysporzyć problemów. Pomagamy naszym Klientom przejść przez procedurę zmian w możliwie jak najprostszy sposób.

Usługi prawne oferujemy na terenie całego kraju. Nasz zespół adwokatów i radców prawnych udzieli Ci niezbędnych wyjaśnień. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej wyceny! [email protected], tel. 505 079 355